Piękne przywitanie Leo Messiego w Rosario. Mistrz świata skradł show w pożegnalnym meczu legendy [WIDEO]

Screen/Twitter
W nocy z soboty na niedzielę odbyło się pożegnalne spotkanie Maxiego Rodrigueza. Wśród zaproszonych gości pojawił się m.in. Leo Messi, który zakończył mecz z hat-trickiem.
Na początku stycznia 2022 roku Maxi Rodriguez podjął decyzją o zakończeniu piłkarskiej kariery. Jego ostatni mecz miał miejsce blisko miesiąc wcześniej i zakończył się remisem z Banfield 0:0. Były reprezentant Argentyny nie powiedział jednak ostatniego słowa i ponownie wyszedł na murawę.
Zeszłej nocy został został rozegrany pożegnalny mecz 42-latka. Na Estadio Marcelo Bielsa w Rosario pojawiły się gwiazdy futbolu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Leo Messi, Angel Di Maria, Javier Saviola, Lionel Scaloni czy Esteban Cambiasso.
Olbrzymie poruszenie wywołała oczywiście obecność piłkarza Paris Saint-Germain. Mimo tego, że 36-letni gracz nie znalazł się na planszach przedstawiających składy obu drużyn, finalnie pojawił się na boisku, gdzie zagrał istny koncert.
Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem został przywitany przez miejscowych fanów. Z racji tego, że w sobotę obchodził swoje urodziny, kibice zgromadzeni na stadionie odśpiewali mu "Sto lat".
W spotkaniu legend reprezentacji Argentyny z byłymi zawodnikami Newell's Old Boys górą była drużyna z Rosario, która wygrała ten mecz (7:5). Aż trzy bramki dla ekipy "Albicelestes" zdobył Leo Messi. Mistrz świata z Kataru otworzył wyniku starcia zaledwie kilka minut po pierwszym gwizdku, wpisując się na listę strzelców po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.
Finalnie 36-letni piłkarz zapisał na swoim koncie hat-tricka. Kolejne bramki padły na kilka chwil przed końcem pierwszej odsłony. Najpierw wykończył dwójkową akcję z Leandro Paredesem. Po chwili pokonał zaś bramkarza rywali po precyzyjnym lobie. Swój udział w tym meczu zakończył w przerwie.
Zejście Leo Messiego pokrzyżowało plany reprezentacji Argentyny, która przegrała (5:7). Trafieniami po stronie Newell's Old Boys popisali się Gabriel Batistuta, Denis Rodriguez, Nacho Scocco, główny bohater tego pojedynku, Maxi Rodriguez oraz jego córki, Aitana i Alma.
Po stronie "Albicelestes" trafiali z kolei Cholo Posse, Maxi Rodriguez, który w pierwszej połowie zagrał w barwach drużyny narodowej oraz trzykrotnie Leo Messi.
Wyjściowy skład reprezentacji Argentyny: Andujar – Scaloni, Milito, Samuel, Sorin – Cambiasso, Gago, D’Alessandro, M. Rodriguez, Di Maria, Messi
Wyjściowy skład Newell’s Old Boys: Villar – Vella, Sensini, Heinze, Aurelio, Mateo, P. Perez, Marino, Ortega – Batistuta, Trezeguet
Piotr Sidorowicz 25 Jun 2023 · 09:40
Źródło: TyC Sports