Piękny gol w hicie Serie A! Inter zdeklasował Napoli i wrócił na fotel lidera [WIDEO]

Inter odniósł zwycięstwo w hicie 14. kolejki Serie A. Podopieczni Simone Inzaghiego pewnie wygrali 3:0 z Napoli na wyjeździe.
Piotr Zieliński rozpoczął niedzielny mecz na ławce rezerwowych. Polak nie był w pełni gotowy do gry po poprzednim spotkaniu z Realem Madryt, w którym został brutalnie sfaulowany przez Antonio Ruedigera.
Miejsce Zielińskiego w składzie zajął Eljif Elmas. Już w 3. minucie meczu z Interem Macedończyk oddał celny strzał, po którym interweniował Yann Sommer.
W odpowiedzi Marcus Thuram skierował piłkę do siatki. Gol reprezentanta Francji nie został jednak uznany z powodu pozycji spalonej.
W 19. minucie Stefan de Vrij musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Holendra awaryjnie zastąpił Carlos Augusto.
W 23. minucie Frank Anguissa upadł w polu karnym Interu. Sędzia uznał, że Kameruńczyk nie był faulowany i nie odgwizdał jedenastki.
Następnie Matteo Politano był bliski strzelenia pięknego gola. Piłka po mocnym uderzeniu skrzydłowego odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do bramki. Chwilę później Alex Meret uratował Napoli, zatrzymując Lautaro Martineza.
Tuż przed przerwą Inter objął prowadzenie. Hakan Calhanoglu w swoim stylu oddał znakomity strzał z dystansu, po którym piłka wylądowała w siatce.
Na początku drugiej połowy Victor Osimhen złożył się do przewrotki. Nigeryjczyk nie trafił jednak w piłkę, tylko w Hakana Calhagnolu. Sędzia musiał przerwać grę po faulu napastnika.
W 58. minucie Osimhen domagał się odgwizdania rzutu karnego po starciu z Francesco Acerbim. Arbiter zdecydował, że nie doszło do faulu.
Nicolo Barella podwyższył prowadzenie Interu. Pomocnik wpadł w pole karne Napoli, siłą rozpędu zwiódł Natana i posłał piłkę obok Mereta.
Na kwadrans przed końcem spotkania na murawie zameldował się Piotr Zieliński, zmieniając Lobotkę. W 85. minucie Thuram ustalił wynik meczu, wykorzystując idealne podanie Juana Cuadrado.
Inter wygrał 3:0 i odzyskał fotel lidera. Mediolańczycy wyprzedzają drugi Juventus o dwa punkty. Napoli jest piąte w tabeli.
Adam Kłos03 Dec 2023 · 22:38