Pierwsza porażka Dynama Kijów w Lidze Europy. Grał Kędziora

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Dynamo Kijów uległo u siebie FK Jablonec 0:1 (0:1) w meczu szóstej kolejki grupy K rozgrywek Ligi Europy.
Na obiekcie wicemistrzów Ukrainy całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Tomasz Kędziora. Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po dziesięciu minutach gry Martin Dolezal.
Zespół z Czech wygrał w ten sposób dopiero pierwsze spotkanie w fazie grupowej, ale pozostał na ostatniej pozycji w tabeli. Dynamo doznało natomiast dopiero pierwszej porażki, ale już wcześniej zapewniło sobie zwycięstwo w tej grupie.
Drugim zespołem, który awansował do 1/16 finału, został Stade Rennes. Drużyna z Bretanii pokonała przed własną publicznością FK Astana 2:0 i na finiszu zmagań wyprzedziła mistrzów Kazachstanu. Na Roazhon Park obie bramki dla gospodarzy zdobył w niespełna pięć minut w drugiej połowie Senegalczyk Ismaila Sarr.