Pierwsze punkty Derby County. Średni występ Kamila Jóźwiaka przeciwko faworytowi do awansu [WIDEO]

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Derby County pokonało na wyjeździe 1:0 Norwich City w pierwszym meczu czwartej kolejki Championship. W podstawowym składzie gości wystąpił Kamil Jóźwiak.
Reprezentant Polski rozegrał 80 minut na stadionie spadkowicza i jednego z głównych kandydatów do ponownego awansu do Premier League.
Jóźwiak został ustawiony na pozycji lewoskrzydłowego w systemie gry 1-5-4-1 i momentami był aktywny, choć jego drużyna przez większość meczu broniła się na własnej połowie.
Byłego zawodnika Lecha Poznań nie było już na boisku, kiedy pełniący w tym spotkaniu rolę wysuniętego napastnika Wayne Rooney rozstrzygnął losy meczu precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego w samej końcówce gry.
Wcześniej, rzutu karnego dla Norwich nie wykorzystał Teemu Pukki.
Dla Derby - po trzech porażkach z rzędu - to pierwsze punkty w nowym sezonie.
W zespole Norwich nie zagrał kontuzjowany Przemysław Płacheta. Podopieczni Daniela Farke przegrali swój drugi kolejny mecz, notując zarazem trzecie spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.
Wojciech_Falenta 03 Oct 2020 · 15:24