Pierwsze trofeum Jakuba Świerczoka po zmianie klubu! Zespół Polaka wygrał Puchar Japonii

Rafal Rusek / PressFocus
Jakub Świerczok zdobył pierwsze trofeum po transferze do Japonii. Polak wraz z Nagoyą Grampus wygrał krajowy puchar.
Napastnik rok temu zmienił klub. Po dobrym sezonie w Piaście Gliwice Nagoya zapłaciła za Świerczoka dwa miliony euro.
28-latek odnalazł się w Kraju Kwitnącej Wiśni. W szesnastu spotkaniach dla japońskiej drużyny strzelił dziewięć goli.
Świerczok rozpoczął dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w 73. minucie przy stanie 1:0. Na 10 minut przed końcem spotkania Sho Inagaki podwyższył prowadzenie i Nagoya wygrała 2:0 z Cerezo Osaka.
Nagoya wciąż walczy także o miejsce gwarantujące grę w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu ligowego Świerczok i spółka tracą trzy punkty do Vissel Kobe.
Adam Kłos30 Oct 2021 · 10:05
Źródło: Twitter