Pierwsze złoto i duży awans Polski! Tak wygląda klasyfikacja medalowa Igrzysk Olimpijskich

Rafał Oleksiewicz / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 31 lip 2021 | 16:13
Reprezentacja Polski awansowała w klasyfikacji medalowej. Po złotym medalu lekkoatletycznej sztafety mieszanej 4x400 m zajmujemy 30. miejsce.
Polacy do tej pory zdobyli dwa krążki. Przed sztafetą na podium stanęła też wioślarska czwórka podwójna kobiet. Katarzyna Zillmann, Maria Sajdak, Marta Wieliczka i Agnieszka Kobus-Zawojska zdobyły srebro.
Biało-czerwoni na razie dzielą trzydzieste miejsce w klasyfikacji z czterema innymi reprezentacjami. Taki sam dorobek mają Norwegia, Słowacja, Tunezja i Szwecja. Ostatnia z tych ekip wielkie chwile przeżywała w sobotę - dwa medale w rzucie dyskiem zdobyli Daniel Stahl i Simon Pettersson.
W klasyfikacji medalowej prowadzą Chiny, które łącznie zdobyły 46 medali (21-13-12). Druga jest Japonia (17-5-8), a trzecie Stany Zjednoczone (16-17-13).
Ogółem do tej pory medale podczas igrzysk olimpijskich w Tokio medale zdobyło 76 reprezentacji. Na podium stawali też przedstawiciele takich państw jak Turkenistan, San Marino czy Mongolia.

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 17

31 lip 2021 | 16:22
0
Dobrze, że wpadło to złoto bo trochę wstyd być pod San Marino...
31 lip 2021 | 16:21
0
jak na razie dorobek jest bardzo odległy od apetytów przed IO w Tokio
31 lip 2021 | 16:34
0
Troche malo tych medali. Oby teraz nasi ruszyli z kopyta jesli chodzi o dorobek medalowy.
31 lip 2021 | 16:24
0
No teraz to już nieco lepiej wygląda. Teraz jeszcze dawać jakieś niespodziewane złoto żeby było tradycyjnie.
31 lip 2021 | 19:11
0
Ja liczę że nasi siatkarze jakiś medal dołożą najlepiej złoto
1 sie 2021 | 12:50
jak na razie to kompletna porażka, jak na nasz potencjał ludzki - to jest mizeria. niestety jednak mamy fatalnie zorganizowany sport. i to nie jest żadna wina pisu - ciemnoto platfusiarska, tylko postpeerolwskiego układu w jakim się babrzemy od tzw "upadku komuny".
0
jak na razie to kompletna porażka, jak na nasz potencjał ludzki - to jest mizeria. niestety jednak mamy fatalnie zorganizowany sport. i to nie jest żadna wina pisu - ciemnoto platfusiarska, tylko postpeerolwskiego układu w jakim się babrzemy od tzw "upadku komuny". Ludzi zdolnych jest cała masa ale nie idą w sport, pracują po budowach, na zmywakach, uczą angielskiego itd za granicami. a jedyna nasza strategia to "wincyj Europy, wincyj integracji". a innym krajom nie zależy, żeby się Polska rozwijała przeciwnie. trudno z resztą im się dziwić. im zależy na tym, żeby drenować takie kolonialne lenna jak nasze ile wlezie.
31 lip 2021 | 17:03
0
Pomyslec , przywozimy wiecej medali z zimowych niz z letnich ...
1 sie 2021 | 01:50
0
Kiedy? Myślisz, że skończy się na dwóch krążkach? Na letnich w tym stuleciu Polska zdobywała kolejno medali 10, 11, 11 i 11. W Tokio pewnie dorobek będzie podobny.
1 sie 2021 | 01:00
0
Może i odpadają ale SĄ KUREWSKO załamani i walczą jak lwy, jak potrafią ! A jelopy z PZPN ???? Zero zaangażowania, wyjebane, teksty typu - brakło koncentracji itp i WYJEBANE ! Szkoda olimpijczyków. Zarzynają się, zarabiają grosze i jeszcze janusze ich jadą ! Skandal jebany naród debili. A kopacze powrócą i znów na lewandowskiego cały atak czemu nie wygrał, stadiony pełne, szczesny zadowolony rzygac się chce
31 lip 2021 | 16:54
Mys ię dopiero rozkręcamy, jeszcze siatka, może rzut młotem
0
Mysię dopiero rozkręcamy, jeszcze siatka, może rzut młotem, skok o tyczce...
31 lip 2021 | 17:29
0
Przed startem Polaków, którzy wywalczyli złoto widziałem bieg, w którym reprezentanci Jamajki zajęli trzy pierwsze miejsca i tym samym przypadły im trzy medale za jeden bieg.
0
Brawo! Oby wreszcie kolejne złotka wpadały i pozostałe, z mniej cennego "kruszcu", też się posypały.
1 sie 2021 | 12:53
0
będzie hejt, ale prawda jest taka, że w 90% dyscyplin medale kobiece to medale drugiej kategorii. wyglądamy bardzo słabo.
0
Tak trochę z innej beczki: czy orientuje się ktoś, czy ekipa, która brała udział w poprzednim biegu też dostanie medale, czy tylko ta czwórka finałowa?
31 lip 2021 | 16:55