Pierwszoligowiec w półfinale Pucharu Polski! Do awansu wystarczył jeden gol [WIDEO]

Marcin Bulanda / press focus
Poznaliśmy kolejnego półfinalistę Pucharu Polski. Górnik Łęczna awansował do najlepszej czwórki rozgrywek dzięki zwycięstwu 1:0 z Pogonią Siedlce.
Od początku meczu oba zespoły miały problem ze stworzeniem sobie klarownej okazji do strzelenia gola. Pod bramką Pogoni zaiskrzyło dopiero w końcówce pierwszej połowy. Piłkę kilka metrów przed bramką otrzymał Podliński, ale świetnie interweniował Kowynia.
Goście zwycięskiego gola strzelili w 74. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Kozak, a z bliska piłkę do siatki wepchnął Zbozień.
Pogoń nie była w stanie odpowiedzieć na to trafienie. Gospodarzenie stworzyli sobie nawet żadnej dogodnej okazji do wyrównania.
Poza Górnikiem, którego do awansu w swoim debiucie poprowadził trener Ireneusz Mamrot, pewna gry w półfinale jest już Legia Warszawa. W środę w kolejnych ćwierćfinałach KKS Kalisz zagra ze Śląskiem Wrocław, a Motor Lublin z Rakowem Częstochowa.
Marcin Karbowski28 Feb 2023 · 19:26