Pierwszy transfer Legii Warszawa ogłoszony! "Wojskowi" sięgnęli po 25-letniego napastnika

Pierwszy transfer Legii Warszawa ogłoszony! "Wojskowi" sięgnęli po 25-letniego napastnika
screen
Autor: Hubert Kowalczyk 25 maj 2022 | 20:44
Blaz Kramer został nowym zawodnikiem Legii Warszawa! "Wojskowi" ogłosili pierwszy transfer, którym rozpoczęli kompletowanie kadry na sezon 2022/23.
Minione rozgrywki były jednymi z najgorszych w najnowszej historii Legii Warszawa. Stołeczny klub nie sięgnął po żadne trofeum i w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował Ekstraklasy na szczeblu międzynarodowym.
Dalsza część tekstu pod wideo
Taka sytuacja pociągnęła za sobą liczne zmiany. "Wojskowi" mają już nowego szkoleniowca - Aleksandar Vuković ustąpił miejsca Koscie Runjaicowi. Teraz przyszła zaś pora na transfery do pierwszego zespołu.
Legia ogłosiła już, że zespół wzmocni Blaz Kramer. Tym samym spełniły się wcześniejsze doniesienia, które kilka dni temu przekazywaliśmy wam TUTAJ.
25-letni napastnik związał się z nowym zespołem umową ważną do 30 czerwca 2025 roku. Nie można wykluczyć, że to właśnie Słoweniec zastąpi Tomasa Pekharta, który nie przedłuży wygasającego kontraktu.
- Blaz Kramer jest w najlepszym wieku dla piłkarza i takich zawodników szukamy na rynku. To napastnik, który dysponuje dużą mocą, ma dobre warunki fizyczne, jest silny, dobrze używa własnego ciała i gra tyłem do bramki. Potrzebujemy również szybkości w pierwszej linii, a jest to piłkarz, który bardzo dobrze atakuje przestrzeń rywala. Jego skuteczność była na niezłym poziomie - bramkę lub asystę notował co 133 minuty. Grał regularnie w ostatnich latach, choć trochę mniej w tym sezonie z dwóch powodów: problemów zdrowotnych w pierwszej części rozrywek i ogromnej konkurencji, bo FC Zurych miał znakomitych czterech napastników, którymi rotował. Mam nadzieję, że polska Ekstraklasa będzie mu odpowiadała - powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.
W minionym sezonie 25-latek nie otrzymywał zbyt wielu szans od swojego sztabu szkoleniowego. Wystąpił w 21 meczach na najwyższym poziomie w Szwajcarii i strzelił w nich cztery gole.
Kramer zasilił szeregi "Wojskowych" na zasadzie wolnego transferu. Jego umowa z FC Zurych wygasała 30 czerwca bieżącego roku i było wiadome, że nie zostanie przedłużona.
Źródło: Legia Warszawa