1031 minut i... koniec. Aleksander Buksa w końcu strzelił gola

Adam Starszyński / Press Focus
Aleksander Buksa w końcu zdobył bramkę w austriackiej Bundeslidze. Polski napastnik trafił do siatki po ponad 1000 minutach posuchy.
W lipcu 2023 roku Genoa zdecydowała się na wypożyczenie Aleksandra Buksy. Były zawodnik Wisły Kraków trafił do WSG Tirol.
Przygoda w Austrii do tej pory nie była zbyt udana. Polak otrzymywał szanse przede wszystkim po wejściach z ławki, miał też gigantyczne problemy ze skutecznością. Przez 1031 minut nie potrafił zdobyć żadnej bramki w lidze.
Fatalna seria dobiegła końca przy okazji sobotniego spotkania z Austrią Lustenau, Buksa w 60. minucie trafił do siatki z rzutu karnego. Ostatecznie jego zespół wygrał 2:1 (1:1) i uciekł od strefy spadkowej na pięć punktów.
W następnej kolejce Bundesligi WSG Tirol zagra z Altachem. Mecz zaplanowano na 5 kwietnia.
Ogólny dorobek Buksy w barwach austriackiego zespołu to 25 występów, trzy trafienia i dwie asysty. Portal Transfermarkt wycenia 21-latka na 450 tysięcy euro.
Hubert Kowalczyk30 Mar · 20:35