5 goli w Barcelonie, Real Sociedad rozbił Espanyol

Espanyol Barcelona przegrał u siebie z Realem Sociedad San Sebastian 0:5 (0:2) w ostatnim spotkaniu 23. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadi Cornella-El Prat worek z bramkami dla gości rozwiązał już po pięciu minutach gry Brazylijczyk Jonathas, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Niespełna trzy minuty później podwyższył efektownym lobem Meksykanin Carlos Vela.

Siedem minut po zmianie stron zespół z Katalonii dodatkowo pogrążył Mikel Oyarzabal, a po kolejnych trzech minutach celnym strzałem głową popisał się kolejny Meksykanin Diego Reyes. Zaskakująco wysoki sukces przyjezdnych z Kraju Basków przypieczętował jeszcze tuż przed końcowym gwizdkiem Jonathas.

Dzięki siódmej wygranej w sezonie "Txuri-Urdin" awansowali na dziesiątą pozycję w tabeli, natomiast "Papużki" doznały już trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i spadły na siedemnaste miejsce w klasyfikacji, ostatnie z gwarantujących utrzymanie.