6 goli w Walencji! Arsenal zagra w finale Ligi Europy! [WIDEO]

Mitch Gunn/Shutterstock
Arsenal Londyn wygrał na wyjeździe z Valencią 4:2 (1:1). Tym samym "Kanonierzy" przypieczętowali awans do finału Ligi Europy.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Już w 5. minucie Petr Cech musiał wyciągać piłkę z siatki po tym, jak Gameiro z bliska wykończył kontrę Valencii.
Chwilę później mogło być już 2:0, ale minimalnie obok słupka uderzył Rodrigo. Za to w 17. minucie Arsenal zdołał doprowadzić do remisu. Lacazette zagrał głową do wybiegającego Aubameyanga, a ten efektownie umieścił piłkę w siatce.
W 39. minucie w słupek trafił Lacazette. Do szatni piłkarze zeszli przy rezultacie 1:1.
Pięć minut po przerwie na listę strzelców Lacazette. Napastnik Arsenalu wywalczył sobie pozycję w polu karnym i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.
"Nietoperze" potrzebowały czterech kolejnych bramek, by awansować do finału. Cień nadziei dał gospodarzom Gameiro, ale odpowiedź Aubameyanga (trafienia w 69. i 89. minucie) nie pozostawiła wątpliwości - Arsenal po raz drugi wygrał z Valencią i w Baku powalczy o triumf w Lidze Europy.
Daniel Makarewicz09 May 2019 · 22:49