AC Milan stracił punkty z najgorszą drużyną Serie A! Fatalna interwencja Maignana [WIDEO]

Piłkarze Milanu nie dali swoim kibicom prezentu pod choinkę. Dopiero rzutem na taśmę wywalczyli remis 2:2 z najgorszą w lidze Salernitaną.
Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Milan objął prowadzenie już w 17. minucie. Po rozegraniu rzutu wolnego bierną postawę obrońców wykorzystał Fikayo Tomori i z bliska wpakował piłkę do siatki.
Saletnitana wyrównała jeszcze przed przerwą. Po dośrodkowaniu Antonio Candrevy najwyżej do piłki wyskoczył Federico Fazio i głową skierował ją do siatki.
Wydawało się, że faworyt po przerwie zapracuje na zwycięstwo. Stało się jednak zupełnie inaczej. Niespodziewanie wygrała Salernitana, której trzy punkty dał gol Candrevy z 63. minuty. Nie popisał się Mike Maignan, który źle zareagował po strzale w kierunku bliższego słupka. Miał piłkę na dłoniach, ale nie zdołał jej odbić.
Milan do końca meczu walczył o odrobienie strat. Jego starania przyniosły efekt w 90. minucie. Do bramki trafił Luka Jović.
W barwach gospodarzy cały mecz rozegrał Mateusz Łęgowski. Był to dla niego już 16 występ w tym sezonie Serie A.
Salernitana mimo zwycięstwa pozostała na ostatnim miejscu w tabeli. Ma na koncie 11 punktów. Milan po dokończeniu kolejki zostanie na trzecim miejscu.
Marcin Karbowski22 Dec 2023 · 22:42