AC Milan traci punkty w Serie A! "Rossoneri" zatrzymani przez drużynę Łukasza Skorupskiego [WIDEO]

Foto Insidefoto/SIPA USA/PressFocus
AC Milan zremisował z Bologną 1:1 w meczu 30. kolejki Serie A. Całe spotkanie w barwach "I Rossoblu" rozegrał Łukasz Skorupski.
"Rossoneri" czeka na rewanżowe starcie z Napoli w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Z tego powodu Stefano Pioli w starciu z Bologną wystawił drugi garnitur, wymieniając aż dziesięciu zawodników względem pierwszego spotkania przeciwko ekipie Piotra Zielińskiego.
Na pierwszego gola czekaliśmy do... 32. sekundy! Stefan Posch świetnie zachował się na prawej stronie boiska, zagrał w pole karne do Nicoli Sansone, a ten uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Mike'a Maignana. Bologna prowadziła 1:0!
W 21. minucie świetną szansę miał Ante Rebić, ale Łukaszowi Skorupskiemu udało się go zatrzymać. Chwilę później Alessandro Florenzi próbował z rzutu wolnego, ale i z jego strzałem poradził sobie Polak.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Milan wyrównał. Piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Tommaso Pobegi, a ten pięknym, potężnym uderzeniem pokonał Łukasza Skorupskiego, nie dając mu żadnych szans.
W drugiej połowie przez długi czas nic specjalnego się nie działo. Dopiero w 74. minucie byliśmy świadkami pierwszej groźnej sytuacji. Junior Messias wszedł odważnie w pole karne gospodarzy, zagrał do Rebicia, ale Chorwat nieznacznie się pomylił,
Chwilę później swoją okazję miał Pobega, ale jego mocny strzał zatrzymał jeden z obrońców. W 84. minucie kapitalną szansę miał Brahim Diaz, ale fatalnie przestrzelił.
Bologna dzielnie się broniła i ostatecznie utrzymała wynik. Tym samym niespodzianka stała się faktem i Milan stracił punkty.
Krystian Kobielski15 Apr 2023 · 16:52