AC Milan zdeklasował rywala! Piękny gol Pulisica, Leao odjechał obrońcom [WIDEO]

AC Milan odniósł spokojne zwycięstwo w 31. kolejce Serie A. Mediolańczycy na własnym stadionie wygrali 3:0 z Lecce.
Gospodarze idealnie rozpoczęli ten mecz. W 6. minucie Samuel Chukwueze odważnie wszedł z piłką między dwóch rywali. Skrzydłowy podał do Christiana Pulisica, który popisał się idealnym uderzeniem sprzed pola karnego. Amerykanin strzelił dziesiątego gola w tym sezonie ligowym.
"Rossoneri" chcieli szybko pójść za ciosem. W 8. minucie Wladimiro Falcone skutecznie zatrzymał Pulisica, który chciał skompletować dublet.
W końcu Lecce próbowało dojść do głosu na San Siro. W 12. minucie Mike Maignan obronił strzał Lorenzo Venutiego. Z kolei Milan podwyższył prowadzenie.
W 20. minucie do siatki trafił Olivier Giroud. Doświadczony snajper wykorzystał centrę Yacine'a Adliego z rzutu rożnego i strzelił gola głową.
Niewiele brakowało, aby Joan Gonzalez zdobył bramkę kontaktową. Hiszpański pomocnik trafił jednak tylko w poprzeczkę. Z kolei Maignan obronił strzał Nikoli Krstovicia.
Od 45. minuty Lecce grało w osłabieniu. Krstović obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę po brutalnym sfaulowaniu Chukwueze.
W drugiej połowie Milan potwierdził wyższość nad Lecce. W 57. minucie Leao urwał się rywalom, po czym posłał piłkę między nogami Falcone. Asystę przy golu Portugalczyka zanotował Yacine Adli.
Milan wygrał 3:0 i nadal zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Strata do liderującego Interu wynosi 11 punktów. Z kolei Lecce jest na 13. lokacie.
Adam Kłos06 Apr · 16:56