Adam Buksa ma nowy klub! Spore pieniądze za reprezentanta Polski

Adam Buksa ma nowy klub! Spore pieniądze za reprezentanta Polski
Mateusz Porzucek / pressfocus
Adam Buksa w ostatnim czasie szukał nowego klubu. Jak donoszą dziennikarze Tipsbladet, znalazł się chętny na reprezentanta Polski. Zapłaci cztery miliony euro.
Napastnik nie sprawdził się we francuskim Lens. Ekipa z Ligue 1 skreśliła go po zaledwie jednym nieudanym sezonie i wypożyczyła go do Turcji.
Dalsza część tekstu pod wideo
W tamtejszym Antalyasporze snajper odzyskał dobrą formę i wywalczył miejsce w kadrze na EURO 2024. W meczu z Holandią trafił nawet do siatki.
Od dawna było jednak wiadomo, że nie zostanie w Antalyasporze. Klubu nie było bowiem stać na transfer definitywny. Snajper musiał więc szukać innego zespołu.
W mediach pojawiały się informacje o zainteresowaniu drużyn z ligi tureckiej. Jak się okazuje, ostatecznie padło na inny kierunek.
Duński Tipsbladet informuje, że na wykupienie Buksy zdecydował się tamtejszy FC Midtjylland. Zapłaci za Polaka 30 milionów duńskich koron.
To równowartość czterech milionów euro. Reprezentant Polski występował będzie w aktualnym mistrzu kraju, z którym powalczy wkrótce w eliminacjach do Champions League.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik10 Jul · 11:59
Źródło: tipsbladet.dk

Przeczytaj również