To dlatego Maciej Rybus został w Rosji! Agent tłumaczy Polaka. "Wybrał rodzinę, bezpieczeństwo i spokój"

To dlatego Maciej Rybus został w Rosji! Agent tłumaczy Polaka. "Wybrał rodzinę, bezpieczeństwo i spokój"
Łukasz Sobala
Maciej Rybus dołączył do Spartaka Moskwa. Maciej Piekarski, agent piłkarza, w "Pogadajmy o piłce" ocenił decyzję swojego klienta o pozostaniu w Rosji.
Informacja o przenosinach Macieja Rybusa do rosyjskiego Spartaka Moskwa wzbudziła ogromne kontrowersje w Polsce. 32-letni zawodnik związał się z nowym klubem kontraktem obowiązującym do 2024 roku.
Dalsza część tekstu pod wideo
W naszym programie "Pogadajmy o piłce" gościliśmy Mariusza Piekarskiego. Agent Rybusa skomentował decyzję swojego klienta o przenosinach do Spartaka.
- Sytuacja z Rybusem była złożona. Ma dwójkę dzieci, ma żonę Rosjankę, mieszka tam od prawie 10 lat. Postanowili tam zostać. Pamiętajmy, że jest wojna między Rosją a Ukrainą, więc ludzie są skonfliktowani, ale mimo wszystko oni są bezpieczni w Rosji - ocenił.
- Wyobraźmy sobie, że Maciek przyjeżdża do Polski - wiemy, jakie nastawienie jest Polaków do Rosji przez lata, ale teraz nie muszę tego potwierdzać, wystarczy zobaczyć co się dzieje w mediach społecznościowych. Gdyby Maciek przyjechał do Polski i posłał dzieci do przedszkola czy szkoły. Nie byłyby to miłe chwile, dzieci słuchają i przenoszą to na grunt młodzieżowy. Zostaje w Rosji, jego rodzina jest bezpieczna. Nigdy nie wiadomo, co by się wydarzyło. On jest piłkarzem, żona i dzieci mówią po rosyjsku - kontynuował.
- Dziwię się krytyce. Maciek jest 10 lat w Rosji, związał się z Rosjanką, ma dzieci, które się tam urodziły. Z tą obrazą w jego stronę przesadzamy. Tam się czuje bezpiecznie. Nie przyszedłem tutaj na spowiedź, taka jest sytuacja. Maciek dokonał wyboru - jeżeli każdemu reprezentantowi dasz wybór - rodzina czy kadra, to każdy wybierze rodzinę. On dokonał wyboru, stawia na rodzinę, jej bezpieczeństwo i spokój - powiedział.
Przy okazji zachęcamy Was do subskrybowania nas TUTAJ, dzięki czemu będziecie na bieżąco z naszymi kolejnymi materiałami i programami, w których nie zabraknie fantastycznych gości.

Przeczytaj również