Al-Ain FC awansowało do ćwierćfinału Klubowych Mistrzostw Świata

DarioZg/Shutterstock
Piłkarze Al-Ain FC pokonali Team Wellington w serii rzutów karnych w pierwszym meczu 1/8 finału Klubowych Mistrzostw Świata i tym samym awansowali do ćwierćfinału.
Na Hazza bin Zayed Stadium po pierwszym kwadransie gry to zespół z Australii prowadził 2:0. Najpierw w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Mario Barcia, a następnie Aaron Clapham. Przy obu tych trafieniach asystował Andrew Bevin.
W 45. minucie bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Tsukasa Shiotani.
Po zmianie stron na boisku dominowali gracze Al-Ain. W 49. minucie golkipera rywali pokonał Tongo Doumbia, a w 85. minucie gola na wagę remisu strzelił Marcus Berg.
Regulaminowy czas gry i dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia, dlatego o awansie jednej z drużyn zadecydował konkurs rzutów karnych. W serii jedenastek lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 4:3.
W 1/4 finału zespół ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zmierzy się ze zwycięzcą Afrykańskiej Ligi Mistrzów, Esperance de Tunis. To spotkanie zostanie rozegrane 15 grudnia.