Al-Ittihad wytypowało następcę Karima Benzemy. Rusza po napastnika z Premier League

Al-Ittihad wytypowało następcę Karima Benzemy. Rusza po napastnika z Premier League
Alexandre Neto / SPP/SIPA USA/PressFocus
Wiele wskazuje na to, że wraz z końcem sezonu Karim Benzema może opuścić szeregi Al-Ittihad. Obecny mistrz Arabii Saudyjskiej poszukuje już następcy dla francuskiego napastnika.
W trakcie letniego okna transferowego wielu piłkarzy postanowiło zamienić Europę na Arabię Saudyjską. Decyzję o przenosinach na Bliski Wschód podjęli m.in. Karim Benzema, Neymar, Riyad Mahrez, Sadio Mane, Kalidou Koulibaly, Sergej Milinković-Savić czy Roberto Firmino.
Dalsza część tekstu pod wideo
Część zawodników jest jednak niezadowolona z pobytu na Bliskim Wschodzie. Kilka tygodni temu w konflikt z trenerem Al-Ittihad wpadł Karim Benzema. W efekcie Nuno Espirito Santo pożegnał się z pracą w ekipie mistrza Arabii Saudyjskiej. Nowym opiekunem tej drużyny został argentyński szkoleniowiec, Marcelo Gallardo.
Wygląda jednak na to, że zmiana trenera nie wniosła oczekiwanych zmian. Al-Ittihad wciąż punktuje poniżej odpowiedniego poziomu.
Karim Benzema przed meczem Al-Ittihad
Alexandre Neto / pressfocus
Niewykluczone, że złe wyniki saudyjskiego klubu doprowadzą do zmiany w ataku. Przy okazji letniego okna transferowego szatnię mistrza kraju może opuścić Benzema. Działacze zespołu rozglądają się już za następcą. Jedną z opcji jest napastnik z Premier League.
Z informacji podanej przez The Telegraph wynika, że bardzo wysoko stoją notowania Richarlisona. W obecnym sezonie rozegrał on 25 spotkań i strzelił w nich 11 goli. Dobra dyspozycja Brazylijczyka sprawia jednak, że na letni transfer gracza do Arabii Saudyjskiej nie zgodzi się Tottenham.
Richarlison występuje w barwach "Kogutów" od lipca 2022 roku. Angielski klub zapłacił za jego usługi blisko 60 mln euro.
Al-Ittihad Benzema
Khalid Alhaj/PressFocus
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 16 Mar · 12:35
Źródło: The Telegraph

Przeczytaj również