Mistrzowski tytuł dla Liverpoolu? "Niesprawiedliwa byłaby taka koronacja"

Mistrzowski tytuł dla Liverpoolu? "Niesprawiedliwa byłaby taka koronacja"
MDI / Shutterstock.com
Alan Shearer sprzeciwia się przyznaniu mistrzowskiego tytułu Liverpoolowi, jeśli rozgrywki Premier League zostaną przedwcześnie zakończone.
Podopieczni Jurgena Kloppa uzbierali w 29 ligowych spotkaniach 82 punkty i już tylko 6 "oczek" brakuje im, by być pewnym mistrzowskiego tytułu. Nad drugim Manchesterem City mają 25 punktów przewagi (i jeden mecz rozegrany więcej).
Dalsza część tekstu pod wideo
Rozgrywki Premier League zostały jednak zawieszone z powodu koronawirusa i wiele wskazuje na to, że nie zostaną prędko wznowione. W tej sytuacji Alan Shearer podkreśla, że koronacja ekipy "The Reds" byłaby niesprawiedliwa.
- Byłoby zupełnie inaczej, gdyby rozgrywki zostały zawieszone po tym, jak zdobyliby wystarczającą liczbę punktów. Tak jednak się nie stało i muszą liczyć na to, że uda się dograć sezon - ocenił dla "The Sun".
Były angielski piłkarz jest zwolennikiem innego rozwiązania. Shearer chciałby, aby władze Premier League po prostu anulowały cały sezon.
- Rozumiem, że byłoby to niezwykle trudne i bolesne dla kibiców, ale niesprawiedliwa byłaby taka koronacja Liverpoolu. Potrzebują już tylko sześciu punktów, ale ich nie mają. Nie można rozdawać tytułów za nierozegrane mecze, dlatego najsensowniej byłoby unieważnić rozgrywki - zakończył.
W Wielkiej Brytanii do tej pory koronawirusa wykryto u 1391 osób. Władze kraju poinformowały także o 35 przypadkach śmiertelnych.
Redakcja meczyki.pl
Daniel Makarewicz16 Mar 2020 · 07:04
Źródło: The Sun

Przeczytaj również