Ale brama Kane'a! Bayern zdemolował rywala [WIDEO]

Bayern Monachium odniósł niezwykle efektowne zwycięstwo w 30. kolejce Bundesligi. Harry Kane i spółka rozbili Union Berlin 5:1.
W poprzedniej kolejce Bayern stracił oficjalnie szansę na obronę mistrzostwa. W środku tygodnia Bawarczycy poprawili sobie jednak humory, uzyskując awans do półfinału Ligi Mistrzów. Ekipa Thomasa Tuchela wyeliminowała Arsenal po zwycięstwie 1:0.
"Die Roten" ruszyli do ataku od pierwszego gwizdka. Na początku meczu Harry Kane oddał celny strzał, z którym poradził sobie Frederik Ronnow. W 13. minucie bramkarz Unionu interweniował po zagraniu Joshuy Kimmicha.
W 29. minucie Leon Goretzka strzelił pięknego gola. Niemiec przyjął piłkę od Mathysa Tela, po czym idealnie przymierzył. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
Union próbował doprowadzić do remisu. Manuel Neuer uratował zespół, zatrzymując Lucasa Tousarta. Doświadczony bramkarz interweniował też po główce Danilho Doekhiego/
Tuż przed przerwą Harry Kane podwyższył prowadzenie. Angielski napastnik popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Był to jego 33. gol w tym sezonie ligowym. Wciąż brakuje mu ośmiu trafień do wyrównania rekordu Roberta Lewandowskiego.
Po zmianie stron Bayern nie zamierzał zwalniać tempa. W 53. minucie Eric Choupo-Moting dośrodkował do Thomasa Muellera, który zmieścił piłkę pod poprzeczką.
W 62. minucie Kane do gola dołożył jeszcze asystę. Anglik brał udział w akcji bramkowej zakończonej trafieniem Mathysa Tela. W 66. minucie Mueller oddał precyzyjny strzał głową, kompletując dublet.
W doliczonym czasie Union strzelił honorowego gola. Wynik meczu ustalił Yorbe Vertessen. Bayern wygrał 5:1 i zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Union jest na 14. lokacie.
Adam Kłos20 Apr · 20:21