Ancelotti podważał kluczową decyzję sędziego w El Clasico. Zdecydowana odpowiedź Xaviego

Ancelotti podważał kluczową decyzję sędziego w El Clasico. Zdecydowana odpowiedź Xaviego
screen
Carlo Ancelotti zasugerował, że sędzia niesłusznie anulował gola, którego dla Realu w końcówce meczu z FC Barceloną strzelił Marco Asensio. Zdecydowanie na jego słowa zareagował Xavi.
Barcelona wygrała z Realem 2:1. Jej przewaga w tabeli La Liga wzrosła dzięki temu do dwunastu punktów. Wydaje się, że to przesądza kwestię mistrzostwa.
Dalsza część tekstu pod wideo
Niewiele brakowało, a mecz zakończyłby się zwycięstwem Realu. W końcówce meczu, jeszcze przy stanie 1:1, do bramki trafił Marco Asensio, ale jego gol nie został uznany. Powód? Milimetrowy spalony.
Po meczu decyzję sędziego Ricardo de Burgosa Bengoetxey podważał Carlo Ancelotti. Włoch zasugerował, że Asensio mógł trafić do bramki w prawidłowy sposób.
- To był nasz kompletny występ od pierwszej do ostatniej minuty. Nie wygraliśmy z powodu spalonego, co do którego mamy wątpliwości. Z tymi wątpliwościami wrócimy do Madrytu - stwierdził Ancelotti.
Zdumiony jego wypowiedzią był Xavi. Trener Barcelony oczywiście poparł decyzję sędziów.
- Jestem zaskoczony słowami Ancelottiego. Spalony był ewidentny, to kwestia naukowa. Nie ma żadnych wątpliwości, miejsca na debatę. Albo jest spalony, albo go nie ma. Jeśli ktoś mówi na temat VAR, to są to fajerwerki - wypalił Xavi.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski20 Mar 2023 · 07:24
Źródło: sport.es, ESPN

Przeczytaj również