Anglia w finale EURO! Super-zmiennik bohaterem! [WIDEO]

Screen TVP Sport
Anglia w finale EURO 2024! "Synowie Albionu" ograli Holandię 2:1 (1:1) po jeden z ostatnich akcji meczu!
Półfinał rozpoczął się od mocnego ciosu dla Anglików. W 9. minucie piłkę stracił Rice, co bezwzględnie wykorzystał Simons. Zawodnik PSG pociągnął kilka metrów, a następnie huknął w okienko bramki.
"Synowie Albionu" nie próżnowali i szybko ruszyli do ataku. Początkowo brakowało im dokładności, niezłą okazję zmarnował Kane. W 14. minucie Anglik został jednak sfaulowany, co opisywaliśmy TUTAJ.
Ostatecznie sędzia podyktował rzut karny, a do futbolówki podszedł sam zawodnik Bayernu Monachium. Napastnik strzelił mocno i precyzyjnie, Verbruggen nie miał szans na skuteczną interwencję.
W kolejnych minutach podopieczni Southgate'a grali jeszcze lepiej. Bardzo aktywny był Foden, który regularnie uderzał z dystansu. Z drugiej strony na wyróżnienie zasługuje próba Dumfriesa, obrońca obił słupek w 30. minucie.
W końcówce pierwszej minuty znów przed szansą stanął Foden, ale ponownie górą była nieskuteczność. Koeman musiał zaś ściągnąć kontuzjowanego Depaya, jego miejsce zajął Veerman.
Po zmianie stron "Ornaje' wyglądali znacznie lepiej. W końcu do odpowiedzi wezwany został Pickford, bramkarza Evertonu sprawdził Van Dijk. Golkiper musiał być też czujny przy wrzutkach, gdyż tych było coraz więcej w związku ze wprowadzeniem Weghorsta.
W 79. minucie Anglicy zdobyli drugą bramkę, ale ich radość była bardzo krótka. Chociaż Saka trafił do siatki, to zagrywający do niego Walker znajdował się na spalonym.
Gdy już wydawało się, że dojdzie do dogrywki, to genialną akcję wykończył Watkins. Napastnik Aston Villi wkroczył za Kane'a i w przebojowy sposób trafił do siatki. Najpierw przyjął piłkę, następnie obrócił się z De Vrijem na plecach i huknął do bramki! Na to Holandia już nie zdołała odpowiedzieć, więc Anglia zagra w wielkim finale z Hiszpanią!
Hubert Kowalczyk10 Jul · 22:55