Tottenham rozwiązał kontrakt z Antonio Conte! "Koguty" zdecydowały się na zmianę trenera!

Tottenham rozwiązał kontrakt z Antonio Conte! "Koguty" zdecydowały się na zmianę trenera!
MB Media/PressFocus
Antonio Conte nie jest już trenerem Tottenhamu. W niedzielny wieczór "Koguty" wydały oficjalne oświadczenie, informując o rozstaniu z doświadczonym szkoleniowcem.
W ostatnim czasie wyniki londyńczyków były dalekie od oczekiwań fanów. Sam Conte nie szczędził ostrych słów na konferencjach prasowych, choćby po odpadnięciu z Ligi Mistrzów po dwumeczu z Milanem.
Dalsza część tekstu pod wideo
W minionych dniach sporo spekulowano na temat zmiany szkoleniowca w Londynie. Według medialnych doniesień w najbliższym tygodniu rozmowy z klubem miał podjąć Thomas Tuchel.
Anglicy zostali jednak uprzedzeni przez Bayern Monachium, który zatrudnił Niemca w miejsce Juliana Nagelsmanna. Tego ostatniego od razu zaczęto łączyć z pracą w Tottenhamie.
Teraz karuzela nazwisk ruszy zapewne na dobre. W niedzielny wieczór "Koguty" oficjalnie poinformowały bowiem o zwolnieniu Conte. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.
- Zostało nam 10 meczów w Premier League i czeka nas walka o miejsce w Lidze Mistrzów. Musimy być wszyscy razem. Każdy musi zrobić krok do przodu, aby zapewnić jak najwyższe miejsce naszemu klubowi i niesamowitym, lojalnym kibicom - powiedział prezes Tottenhamu, Daniel Levy.
Do końca obecnego sezonu obowiązki pierwszego trenera ma pełnić Cristian Stellini, jeden z asystentów Conte. Pomagać będzie mu Ryan Mason. Później "Koguty" zatrudnią zapewne innego szkoleniowca.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik26 Mar 2023 · 23:37
Źródło: tottenhamhotspur.com

Przeczytaj również