Arabia Saudyjska posprzątała bałagan w kadrze Chelsea. Aż trzech piłkarzy finalizuje przeprowadzkę

Arabia Saudyjska posprzątała bałagan w kadrze Chelsea. Aż trzech piłkarzy finalizuje przeprowadzkę
Chelsea FC Twitter
Długo zastanawiano się, jak Chelsea rozwiąże problem swojej szerokiej kadry i wielu niepotrzebnych piłkarzy. Z pomocą przyszła jednak Arabia Saudyjska i jej chęć do zbudowania piłkarskiego imperium na Bliskim Wschodzie.
Głównym celem rządu Arabii Saudyjskiej jest podniesienie poziomu lokalnej ligi. W związku z tym na Bliski Wschód mają trafiać rozmaici piłkarze, którzy są jakkolwiek rozpoznawalni na europejskim rynku.
Dalsza część tekstu pod wideo
W ciągu ostatnich tygodni sfinalizowano przeprowadzki między innymi Karima Benzemy oraz N'golo Kante, a blisko jest porozumienie dotyczące Rubena Nevesa. Co więcej, jak podaje Fabrizio Romano, swoje przeprowadzki kończą już trzej gracze Chelsea.
Hakim Ziyech zostanie nowym partnerem z ataku dla Cristiano Ronaldo. Marokańczyk dołączy do Al-Nassr, gdzie podpisze umowę ważną do 30 czerwca 2026 roku.
Pewny przenosin jest też Edouard Mendy. Senegalczyk ma wzmocnić szeregi Al-Ahli na zasadzie trzyletniego kontraktu. Bramkarz i sama Chelsea uzgodniły już warunki transferu.
Wreszcie o krok od zmiany pracodawcy jest Kalidou Koulibaly, gdyż najpewniej dołączy on do Al-Hilal. Nicolo Schira podaje, że stoper też otrzymał propozycję trzyletniej umowy i w związku z nią zarobi łącznie około 75 milionów euro.
Na wspomnianym tercecie interesy między Saudyjczykami a klubem Todda Boehly'ego raczej się nie zakończą. Romano podaje, że trwają już rozmowy dotyczące ewentualnej przeprowadzki Calluma Hudsona-Odoia.
Na ten moment nie wiadomo, na jakiej zasadzie kluby z Bliskiego Wschodu masowo ściągają zawodników "The Blues". Wszyscy bowiem mają nadal obowiązujące umowy, a kwoty transferów nie zostały podane. Prawdopodobnie doszło więc do rozwiązania kontra
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk21 Jun 2023 · 10:19
Źródło: Fabrizio Romano, Nicolo Schira

Przeczytaj również