Arcyważny wynik w walce o utrzymanie w Ekstraklasie! Zdecydował kapitalny rajd [WIDEO]

Warta Poznań odniosła bezcenne zwycięstwo. "Zieloni" wygrali 1:0 z Koroną Kielce, która jest jej rywalem w walce o utrzymanie.
Dla obu zespołów był to jeden z najważniejszych meczów w sezonie. W końcówce rozgrywek punkty zdobywane w spotkaniach z bezpośrednimi rywalami mają szczególne znaczenie.
Gol, który rozstrzygnął mecz, padł już w 10. minucie. Bohaterem gospodarzy był Adam Zrlelak. Słowak odebrał piłkę w środku pola i pognał na bramkę Korony. Jego strzał sprzed pola karnego zaskoczył Xaviera Dziekońskiego.
Gospodarze byli blisko podwyższenia wyniku w 18. minucie. Z kilku metrów w poprzeczkę kropnął Matuszewski.
Przed przerwą swoją sytuację miała jeszcze Korona. W 37. minucie w sytuacji sam na sam gorszy od Grobelnego okazał się jednak Szykawka.
Po przerwie goście szukali wyrównującego gola, ale mieli olbrzymi problem ze stwarzaniem sobie sytuacji. Warta dowiozła korzystny wynik do końca gry.
Zwycięstwo jest bezcenne dla "Zielonych", bo dzięki niemu odskoczyli od Korony na cztery punkty. Póki co są na dwunastej pozycji. Nad szesnastą Puszczą ma pięć oczek przewagi. Beniaminek z Niepołomic w sobotę zagra z Lechem.
Marcin Karbowski12 Apr · 19:56