Argentyński pomocnik nowym reprezentantem Polski? Właśnie dostał paszport, jest na radarze PZPN [NASZ NEWS]

Argentyński pomocnik nowym reprezentantem Polski? Właśnie dostał paszport, jest na radarze PZPN [NASZ NEWS]
fot. Alexander Canillas/Pressfocus.pl
Santiago Hezze to jeden z czołowych zawodników Olympiakosu Pireus, który jakiś czas temu złożył wniosek o polski paszport. Piłkarz otrzymał już dokument, a sprawą zainteresował się Polski Związek Piłki Nożnej.
Jako pierwszy o Argentyńczyku pisał przed miesiącem Przegląd Sportowy Onet. 22-latek urodził się w Ameryce Południowej, ale z naszego kraju pochodzi jego babcia. Z tego względu mógł starać się o polski paszport.
Dalsza część tekstu pod wideo
Olympiakos Pireus, w którym od kilku miesięcy gra Hezze, musi dostosować się do przepisów o limicie zawodników spoza Unii Europejskiej. Właśnie stąd decyzja gracza o staraniu się o obywatelstwo. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Jak udało nam się dowiedzieć, Hezze właśnie otrzymał polski paszport. A to oznacza, że obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby mógł zagrać w reprezentacji Polski. Przynajmniej od strony formalnej.
Do tej pory Argentyńczyk reprezentował jedynie barwy olimpijskiej kadry "Albicelestes". Do seniorskiej drużyny nigdy się nie przebił, więc mógłby zmienić kraj i występować w biało-czerwonych barwach.
Polski Związek Piłki Nożnej zna tego zawodnika, ale do tej pory nie zwracał na niego większej uwagi. Wszystko rzecz jasna przez brak stosownych dokumentów.
Na razie nie ma tematu gry Hezze dla reprezentacji Polski. Po przekazaniu wieści nt. paszportu powiedziano nam jednak, że federacja zainteresuje się tym tematem.
Cezary Kulesza
Piotr Matusewicz/Pressfocus
Do tej pory Argentyńczyk, który ustawiany jest głównie na pozycji defensywnego pomocnika, rozegrał 23 spotkania dla Olympiakosu. W tym czasie zanotował jedną asystę. Niemiecki Transfermarkt wycenia go na osiem milionów euro.

Przeczytaj również