Arkadiusz Milik przełamał się w Serie A! Ważny gol Polaka dał remis Juventusowi [WIDEO]

Screen z Eleven Sports
Arkadiusz Milik w niedzielny wieczór wreszcie przełamał się w Serie A. Reprezentant Polski trafił do siatki w domowym meczu z Atalantą Bergamo, zremisowanym przez "Starą Damę" 2:2.
Napastnik biało-czerwonych dostał dużą szansę od Massimiliano Allegriego, bo za nadmiar żółtych kartek pauzować musiał Dusan Vlahović. Miejsce Serba zajął właśnie Milik.
Na początku spotkania w Turynie aktywny był zwłaszcza Federico Chiesa. Włoch kilkukrotnie próbował zaskoczyć Marco Carnesecchiego, ale ten był bardzo dobrze ustawiony.
W 35. minucie to Atalanta wyszła na prowadzenie. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym Teun Koopmeiners mocnym strzałem nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu.
W drugiej części spotkania Carnesecchi miał mnóstwo pracy. W znakomitym stylu zatrzymał Chiesę, ale w 66. minucie musiał skapitulować po strzale Cambiasso.
W 70. minucie po raz pierwszy od października zeszłego roku z gola w Serie A cieszył się Arkadiusz Milik. Polak wykorzystał zgranie Westona McKennie'ego i dał Juventusowi prowadzenie.
Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo błyskawicznie dublet skompletował Koopmeiners. W tym wypadku Szczęsny nie zachował się najlepiej, bo przepuścił piłkę między nogami.
W końcówce wynik już się nie zmienił. Juventus zremisował z Atalantą 2:2 i pozostał na trzecim miejscu w ligowej tabeli. "Stara Dama" trafi teraz punkt do drugiego Milanu.