Arkadiusz Milik z pierwszym golem w tym sezonie! Polak zapewnił wygraną Juventusowi! [WIDEO]

Arkadiusz Milik trafił do siatki we wtorkowym meczu Serie A z Lecce. "Stara Dama" przez długi czas męczyła się z rywalami, ale w 57. minucie Polak wpisał się na listę strzelców. Dzięki temu "Bianconeri" wygrali 1:0.
Podopieczni Massimiliano Allegriego chcieli zrehabilitować się za niedawną porażkę z Sassuolo. Wówczas duży błąd przy jednym z goli popełnił Wojciech Szczęsny, a w końcówce koszmarnego samobója zaliczył Federico Gatti.
We wtorek "Stara Dama" mierzyła się na własnym boisku z Lecce. W pierwszej części spotkania działo się stosunkowo niewiele. Spotkanie toczyło się w bardzo powolnym tempie.
Juventus zdołał sobie stworzyć jednak jedną stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Po podaniu Danilo w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Federico Chiesa, lecz uderzył nad poprzeczką.
Niezbyt widoczny był Arkadiusz Milik, który po raz pierwszy w tym sezonie wyszedł w podstawowym składzie. Po przerwie to Polak wpisał się jednak na listę strzelców.
Wszystko działo się w 57. minucie. Najpierw Milik podał do Westona McKenniego, ten obsłużył Adriena Rabiota, a Francuz dograł futbolówkę do będącego tuż przed bramką napastnika.
Polak dopełnił formalności, wyprzedzając obrońcę. Sytuacja była jeszcze sprawdzana przez system VAR, lecz analiza wykazała, że naszemu piłkarzowi udało się uniknąć spalonego.
Jak się okazało, był to jedyny gol w tym meczu. Milik przebywał na boisku do 78. minuty, gdy został zmieniony przez Dusana Vlahovicia. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kaby w doliczonym czasie gry.
Maciej Pietrasik26 Sep 2023 · 22:10