Arsenal liderem Premier League! Moder i spółka nie zatrzymali rozpędzonych "Kanonierów" [WIDEO]

Arsenal po raz kolejny w tym sezonie wskoczył na fotel lidera Premier League. "Kanonierzy" wyprzedzili konkurencję po zwycięstwie 3:0 z Brighton.
"Kanonierzy" już w 2. minucie byli bliscy zdobycia bramki. Martin Odegaard dośrodkował z rzutu wolnego do Gabriela Magalhaesa, który uderzył obok słupka.
Niedługo potem na murawie musieli pojawić się lekarze Arsenalu. Przy rzucie rożnym Brighton jeden z piłkarzy przypadkowo upadł na Jorginho. Po krótkiej przerwie mistrz Europy zdołał wrócić do gry.
W 9. minucie Tariq Lamptey urwał się na prawym skrzydle, dograł do Julio Enciso, który uderzył nad poprzeczką. W 10. minucie Jakub Moder przyjął piłkę przed polem karnym, po czym oddał płaski i jednocześnie niecelny strzał.
W odpowiedzi Bukayo Saka próbował przeprowadzić firmową akcję. Skrzydłowy zszedł na lewą nogę, ale nie dokręcił piłki i ta przeleciała obok słupka. Następnie Bart Verbruggen sparował piłkę po próbie Gabriela Jesusa.
Obie drużyny wyszły na murawę z bardzo ofensywnym nastawieniem. W kolejnej akcji Simon Adingra ściął do środka z prawego skrzydła i huknął w trybuny.
W 32. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Arsenalu po tym, jak Lamptey podciął Jesusa. Bukayo Saka pewnie wykorzystał jedenastkę.
Enciso próbował doprowadzić do remisu, ale Raya znakomicie zatrzymał Paragwajczyka. Pod koniec pierwszej połowy Verbruggen obronił jeszcze nogami strzał Havertza.
W 46. minucie Raya złapał piłkę po próbie Enciso. W odpowiedzi Jesus główkował obok słupka. Niedługo potem doszło do nieładnego starcia Bena White'a i Pervisa Estupinana. Sędzia nie ukarał żadnego z tych zawodników.
W 62. minucie Arsenal podwyższył prowadzenie. Jorginho podłączył się do ataku na prawym skrzydle, podał do Havertza, który z bliskiej odległości pokonał Verbruggena.
Po bramce Niemca Roberto De Zerbi przeprowadził podwójną roszadę. Z boiska zszedł Jakub Moder, którego zmienił Facundo Buonanotte. Polski pomocnik zakończył mecz z dorobkiem jednego strzału, trzech strat i 14 celnych podań.
Z kolei w 72. minucie Mikel Arteta dokonał zmiany na lewej obronie. Jakub Kiwior nie podniósł się jednak z ławki. Miejsce Ołeksandra Zinczenki zajął Takehiro Tomiyasu.
Wynik meczu ustalił Leandro Trossard. Havertz prostopadłym podaniem wypuścił Belga, który sprytnie podciął piłkę obok Verbruggena.
W doliczonym czasie gry piłkarze Arsenalu celebrowali jeszcze interwencję Gabriela Magalhaesa. Brazylijczyk czujnie zablokował strzał Joao Pedro.
Arsenal wygrał 3:0 i wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. Londyńczycy wyprzedzają Liverpool i Manchester City o jeden punkt. "The Reds" nie rozegrali jednak jeszcze swojego meczu w tej kolejce. W niedzielę ekipa Juergena Kloppa zmierzy się z Manchesterem United.