Arsenal liderem przynajmniej na dobę! "Kanonierzy" wykonali zadanie

Nie było sensacji na stadionie Arsenalu. "Kanonierzy" pewnie wygrali z Luton Town 2:0.
Mikel Arteta zdecydował się na zmiany w składzie. Tym razem w jedenastce zabrakło miejsca dla Jakuba Kiwiora, którego na lewej obronie zastąpił Ołeksander Zinczenko. Od początku zagrali też Reiss Nelson czy Emil Smith-Rowe.
Mecz od początku przebiegał pod dyktando Arsenalu. Gospodarze pierwszy celny strzał oddali w 24. minucie. Od razu padł gol. Smith-Rowe przechwycił piłkę na połowie Luton, a po dwójkowej akcji z Kaiem Havertzem piłkę w bramce umieścił Martin Odegaard. Bramkarz gości był bez szans.
Napór Arsenalu nie słabł. Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce. Gdy tylko przyspieszali, robiło się gorąco. Wynik podwyższyli w 43. minucie, gdy po zagraniu Emila Smitha-Rowe'a piłkę do swojej bramki wpakował Daiki Hashioka.
Po przerwie wynik już się nie zmienił. Gospodarze kontrolowali sytuację. Goście mieli za to za mało argumentów, by spróbować odwrócić przebieg gry.
Arsenal dzięki zwycięstwu przynajmniej przed dobę będzie liderem Premier League. W czwartek może stracić pierwsze miejsce na rzecz Liverpoolu, który zagra z Sheffield United.
Marcin Karbowski03 Apr · 22:25