Arsenal przeczołgał Chelsea! Pogrom w derbach Londynu [WIDEO]

Arsenal wskazał Chelsea miejsce w szeregu. "Kanonierzy" wygrali w derbach aż 5:0!
Arsenal zaczął rewelacyjnie. Z gola cieszył się już w 4. minucie. Świetni rajd środkiem boiska przeprowadził Rice, odegrał w polu karnym do Trossarda, a ten nie dał szans Petroviciowi.
"Kanonierzy" nie zdejmowali nogi z gazu. Na bramkę Chelsea sunęły kolejne ataki, ale mimo groźnych strzałów Rice'a czy Trossarda przed przerwą wynik się nie zmienił.
Chelsea w pierwszej połowie nie zaoferowała zbyt dużo. Jeśli wierzyła, że zmieni obraz gry po przerwie, to szybko została brutalnie sprowadzona na ziemię.
Arsenal rozpoczął drugą połowę podobnie jak cały mecz. W 52. minucie strzelił drugiego gola. Skutecznym uderzeniem popisał się White.
Gospodarze szybko poszli za ciosem. Błyszczał Havertz, który w odstępie ośmiu minut dwa razy wpisał się na listę strzelców.
Chelsea była bezradna i straciła jeszcze jednego gola. Dublet skompletował też White, który zaskoczył Petrovicia technicznym uderzeniem.
Arsenal zadowolił się pięcioma golami i wyraźnie zwolnił tempo gry. Obita Chelsea nie była już w stanie pokusić się nawet o honorowe trafienie.
"Kanonierzy" awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Premier League. Mają jednak o dwa rozegrane mecze więcej niż tracący do nich cztery punkty Manchester City.
Marcin Karbowski23 Apr · 22:55