Arsenal. "Schował Aubameyanga do kieszeni. Imponujące". Angielskie media zachwycone grą Jakuba Kiwiora

"Schował Aubameyanga do kieszeni. Imponujące". Angielskie media zachwycone grą Jakuba Kiwiora
Maciej Rogowski/Shutterstock
Angielscy dziennikarze rozpływają się nad występem Jakuba Kiwiora w spotkaniu z Chelsea. - W pierwszej połowie schował Aubameyanga do kieszeni - napisał serwis "ArsenalInsider.com".
Jakub Kiwior rozegrał pełne 90 minut w meczu Arsenal - Chelsea (3:1). Polak po raz pierwszy wyszedł w wyjściowym składzie w spotkaniu Premier League.
Dalsza część tekstu pod wideo
Obrońca był chwalony przez Mikela Artetę. Wypowiedzi menedżera "Kanonierów" znajdziecie TUTAJ.
Również angielskie media nie szczędziły pochwał pod adresem 23-latka. Obrońca został wysoko oceniony przez tamtejszych dziennikarzy.
- Niektórzy zdziwili się, widząc go w składzie. Okazało się to świetną decyzją, ponieważ Polak pokazał dzisiaj, dlaczego Arsenal pozyskał go w styczniu. W pierwszej połowie schował do kieszeni Aubameyanga – napisał serwis "ArsenalInsider.com". Polak otrzymał notę 9,5 (skala 1-10).
- Imponujący debiut w pierwszym składzie. Wyglądał na opanowanego i dobrze czytał grę - czytamy na portalu "Goal.com", gdzie oceniono go na "ósemkę".
- Młody polski środkowy obrońca otrzymał od Artety szansę na debiut i wyglądał, jakby grał przez cały sezon. Wyglądał na opanowanego i dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków w obronie. Imponujące - pisze "The Sun", który wystawił mu notę 7.
"Daily Mail" natomiast oceniło reprezentanta Polski na 6,5.
- W pierwszych minutach był nerwowy, ale szybko się uspokoił i udowodnił, że zasłużył na debiut w pierwszym składzie - czytamy.
Dla Kiwiora był to trzeci występ na poziomie Premier League. We wcześniejszych dwóch spotkaniach przebywał na murawie łącznie przez 14 minut
Redakcja meczyki.pl
Damian Król03 May 2023 · 09:26
Źródło: Daily Mail, ArsenalInsider.com, Goal.com

Przeczytaj również