Arsenal uniknął wpadki. Skromna wygrana i bezpieczny awans w Lidze Europy [WIDEO]

Jamie Johnston/Focus Images/MB Media/PressFocus
Arsenal dopiął swego i zajął pierwsze miejsce w swojej grupie Ligi Europy. W ostatnim meczu pierwszej fazy londyńczycy pokonali FC Zurych 1:0 (1:0).
Głównym zadaniem Arsenalu w meczu z FC Zurych było dowiezienie pierwszego miejsca w Grupie A Ligi Europy. W związku z tym "Kanonierzy" bardzo szybko narzucili swoje warunki gry.
W 17. minucie ich przewaga znalazła odzwierciedlenie w postaci gola Tierneya. Szkocki obrońca popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego.
W następnej części spotkania gra znacznie się uspokoiła, lecz to gospodarze wciąż sprawowali kontrolę na boisku. Dzięki temu do dobrych sytuacji doszli jeszcze Nketiah i Fabio Vieira, lecz zawiodła ich skuteczność.
Po zmianie stron role nieco się odwróciły, bowiem do Szwajcarzy wreszcie przeszli do ofensywy. W 68. minucie zdołali nawet trafić do siatki, lecz gol Guerrero został anulowany z powodu spalonego.
W dalszej części spotkania Arsenal skupił się na obronie korzystnego dla siebie wyniku. Ostatecznie "Kanonierzy" dopięli swego i wygrali 1:0 (1:0), dzięki czemu awansowali prosto do 1/8 finału Ligi Europy.
Hubert Kowalczyk03 Nov 2022 · 22:54