Arsenal wycenił swojego napastnika. Zaskakująca kwota sprzedaży bramkostrzelnego gracza

Arsenal wycenił swojego napastnika. Zaskakująca kwota sprzedaży bramkostrzelnego gracza
Craig Thomas/News Images/SIPA USA/PressFocus
Arsenal jest gotowy do sprzedaży jednego z piłkarzy, który w poprzednim sezonie spisywał się zdecydowanie powyżej oczekiwań. Jednocześnie, jak przekazał Dharmesh Sheth, "Kanonierzy" liczą na spory zarobek, jeśli dojdzie do transferu.
W minionym sezonie Folarin Balogun trafił na wypożyczenie do Reims. Tymczasowa przeprowadzka do Francji okazała się idealnym posunięciem, bo napastnik rozegrał najlepszy sezon w karierze.
Dalsza część tekstu pod wideo
22-latek nie siedział już na ławce rezerwowych, a stał się pierwszym wyborem dla trenera. Przełożyło się to na liczbę bramek, bo w Ligue 1 zdobył ich 21 w 37 występach.
Teraz Arsenal, który jest macierzystym klubem reprezentanta USA, podjął decyzję o ewentualnej sprzedaży. Takie rozwiązanie jest możliwe, ale chętny klub musi przygotować się na duży wydatek.
Dziennikarz Dharmesh Sheth ustalił, że "Kanonierzy" mogą pożegnać napastnika za kwotę 50 milionów euro. Tym samym wykluczone jest, aby Balogun wrócił do ekipy "Rémois", gdyż nie stać jej na taki wydatek.
Angielscy eksperci nie wykluczają, że takie zachowanie ze strony londyńczyków ma na celu zatrzymanie snajpera w drużynie Mikela Artety. Piłkarz może bowiem pełnić znacznie ważniejszą rolę niż w poprzednich latach.
Balogun jest związany z Arsenalem od 2017 roku. Do tej pory wystąpił w 10 meczach pierwszej drużyny i strzelił dwa gole.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk04 Jul 2023 · 07:33
Źródło: Dharmesh Sheth

Przeczytaj również