Asysta Jakuba Kiwiora, spektakularne zwycięstwo Arsenalu! "Kanonierzy" zdeklasowali kolejnego rywala [WIDEO]

Arsenal odniósł pewne zwycięstwo w 25. kolejce Premier League. "Kanonierzy" pokonali Burnley 5:0. Jakub Kiwior miał udział przy jednej z bramek.
Po raz drugi z rzędu w wyjściowym składzie Arsenalu znalazł się Jakub Kiwior. Tydzień temu reprezentant Polski wystąpił w meczu z West Hamem, który "Kanonierzy" wygrali 6:0.
jakub kiwior w derbach londynu west ham - arsenal 11.02.24
Mark Cosgrove/News Images / pressfocus
Już w 5. minucie Martin Odegaard trafił do siatki. Gabriel Martinelli wypatrzył Norwega przed polem karnym Burnley, a ten zaskoczył Jamesa Trafforda precyzyjnym uderzeniem.
Bukayo Saka chciał dołożyć kolejne trafienie w tym sezonie, ale został zablokowany. Obrońcy Burnley wyręczyli również Trafforda, zatrzymując piłkę po uderzeniu Declana Rice'a.
Pierwszy celny strzał w ekipie gospodarzy był autorstwa Aarona Ramseya. David Raya spokojnie złapał piłkę po tej próbie. W odpowiedzi Leandro Trossard huknął obok słupka.
W 36. minucie Trafford zachował czujność w polu karnym i uprzedził Kaia Havertza. Następnie Jakub Kiwior zanotował dobrą interwencję w defensywie.
Jeszcze w pierwszej połowie Bukayo Saka podwyższył prowadzenie "Kanonierów". Reprezentant Anglii wykorzystał rzut karny.
Bukayo Saka po golu w meczu Arsenal - Burnley
Po zmianie stron "Kanonierzy" wyprowadzili trzeci cios. W 47. minucie Saka skompletował dublet. Anglik zszedł na prawą nogę i zaskoczył Trafforda uderzeniem pod poprzeczkę.
Burnley nie potrafiło nawiązać rywalizacji ze znakomicie dysponowanymi londyńczykami. W 66. minucie do siatki trafił Leandro Trossard.
Wynik meczu w pięknym stylu ustalił Kai Havertz. Niemiec uciekł na lewym skrzydle, ograł rywala w polu karnym i posłał piłkę obok bezradnego Trafforda. Asystę w tej akcji zanotował Jakub Kiwior, który podał do Havertza, wznawiając grę z autu.
Arsenal wygrał 5:0 i zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Strata londyńczyków do liderującego Liverpoolu wynosi dwa punkty. Burnley jest na przedostatniej lokacie w Premier League.
Adam Kłos17 Feb · 17:59