Asysta Skórasia! Ależ wejście Polaka do Ligue 1

Michał Skóraś zanotował kapitalny debiut w Ligue 1. Nowy nabytek Lens posłał asystę niedługo po zameldowaniu się na murawie w spotkaniu z Auxerre.
Lens znakomicie rozpoczęło sezon. W miniony weekend ekipa ze Stade Bollaert-Delelis pokonała PSG 1:0, zgarniając Superpuchar Francji.
W sobotę podopieczni Dino Toppmollera przystąpili do rywalizacji ligowej. Maik Nawrocki rozpoczął mecz z Auxerre w pierwszym składzie, a Michał Skóraś na ławce.
Ekipa "Les Sang et Or" już w 12. minucie napoczęła Auxerre. Florian Thauvin pewnie zamienił rzut karny na gola.
Piłkarze Auxerre próbowali odpowiedzieć. W 18. minucie strzał Danny'ego Namaso został zablokowany. W kolejnej akcji Namaso posłał piłkę obok słupka. Uderzenie Zossou również nie sprawiło problemów defensywie Lens.
Od 35. minuty Auxerre grało w osłabieniu. Czerwoną kartkę obejrzał Christ Makosso, który jako ostatni obrońca sfaulował Abdallaha Simę. Po chwili Thauvin nie zdołał stworzyć zagrożenia po zagraniu z rzutu wolnego.
Do przerwy Lens prowadziło jedną bramką. Na początku drugiej odsłony Franjo Ivanović trafił na 2:0. W 56. minucie Saud Abdulhamid wpisał się na listę strzelców. Początkowo sędziowie zasygnalizowali spalonego, ale po analizie VAR bramka Saudyjczyka została uznana.
Auxerre w końcu zdołało odpowiedzieć. W 61. minucie Namaso wykorzystał rzut karny. Po bramce gości na murawie pojawił się Michał Skóraś, który zmienił Abdulhamida.
Polak błyskawicznie zaznaczył swoją obecność na boisku. W 66. minucie z dogrania Skórasia skorzystał Ismaelo Ganiou, który strzelił gola na wślizgu.
W 69. minucie Lamine Sy trafił dla Auxerre. W końcówce wynik ustalił Thauvin. Lens wygrało aż 5:2.