Asysty Kądziora i powrót Dziczka. Piast Gliwice lepszy od Miedzi [WIDEO]

Łukasz Sobala / Press Focus
Piast Gliwice wygrał z Miedzią Legnica 2:1. Wielki wpływ na wynik miał Damian Kądzior, który zaliczył dwie asysty.
Miedź zaczęła dobrze. Już w 12. minucie blisko gola był Angelo Henriquez, ale piłka po jego uderzeniu głową poleciała nad poprzeczką. Pięć minut później beniaminek objął prowadzenie. Lewą stroną szarpnął Matynia, dograł do Kobackiego, a ten z kilku metrów trafił do siatki.
Piast mógł szybko wyrównać. Po rzucie rożnym na bramkę strzelił Mosór, ale piłka trafiła w poprzeczkę.
Gospodarze ostatecznie zdążyli wyrównać w pierwszej połowie. Po dośrodkowaniu Kądziora z rzutu rożnego piłkę do siatki wbił Reiner.
Kądzior miał też udział przy zwycięskim golu dla Piasta. Po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę szczupakiem uderzył Czerwiński. Lenarcik nie miał szans.
Wydarzeniem końcówki było pojawienie się na boisku Patryka Dziczka. Były młodzieżowy reprezentant Polski wrócił do Piasta po trzyletnim pobycie we Włoszech.
Piast dzięki zwycięstwu wydostał się ze strefy spadkowej. Ma na koncie dziewięć punktów. Miedź pozostała z czterema oczkami.
Marcin Karbowski05 Sep 2022 · 19:55