Atalanta Bergamo już na podium Serie A. Linetty i Bereszyński nie zatrzymali rozpędzonych rywali [WIDEO]

cristiano barni / Shutterstock
Atalanta Bergamo potwierdziła po raz kolejny, że może rywalizować o miejsce na podium Serie A. Piłkarze tego zespołu pokonali 2:0 Sampdorię Genua, w której wystąpili Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński. Dwie bramki w spotkaniu z Sassuolo wpuścił Łukasz Skorupski, grający w barwach Bologny.
Blisko pół roku minęło od ostatniej porażki Atalanty Bergamo w Serie A. Drużyna prowadzona przez Gian Piero Gasperiniego uległa w połowie stycznia SPAL. Teraz notuje serię kolejnych zwycięstw w Serie A, pnąc się w górę tabeli.
Spotkanie z Sampdorią Genua, w barwach której cały mecz rozegrali Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński, przez długi czas nie układało się do końca po myśli gospodarzy. Mieli co prawda optyczną przewagę nad rywalami, lecz nie mogli znaleźć drogi do bramki rywali.
Wreszcie w 75. minucie do siatki trafił Rafael Toloi. W końcówce wynik na 2:0 ustalił natomiast Luis Muriel. Dzięki tej wygranej Atalanta wyprzedziła Inter Mediolan i jest w tej chwili trzecim zespołem ligi włoskiej.
Porażkę zaliczyła także drużyna Łukasza Skorupskiego. Tym razem polski golkiper nie uchronił Bologny przed przegraną 1:2 z Sassuolo. Gole dla gości zdobywali Domenico Berardi oraz znany z występów w Lechii Gdańsk Lukas Haraslin. Honorowe trafienie dla ekipy Sinisy Mihajlovicia zaliczył w samej końcówce Musa Barrow.
Trzy punkty do dorobku dopisali również zawodnicy AS Romy oraz Torino. Pierwsi pokonali 2:1 Parmę, drudzy wygrali natomiast 3:1 z Brescią.