Atalanta pogrążyła Romę! Zwycięstwo na niekorzyść włoskiej piłki [WIDEO]

Dylan Hepworth / pressfocus
AS Roma nie zagra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Marzenia "Giallorossich" prysły po zwycięstwie Atalanty 3:0 z Torino.
W środę "La Dea" wygrała Ligę Europy. W finałowym spotkaniu podopieczni Gian Piero Gasperiniego rozbili Bayer Leverkusen 3:0. Ten wynik sprawił, że aż sześć włoskich ekip mogło zapewnić sobie awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Aby tak się stało, Atalanta musiała zakończyć sezon na piątym miejscu.
Triumfatorzy Ligi Europy nie zamierzali jednak pomóc innym drużynom. Ekipa z Bergamo gładko pokonała Torino.
Wynik meczu otworzył niepowstrzymany Gianluca Scamacca. Włoch strzelił swojego 12. gola w tym sezonie ligowym.
Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Ademola Lookman. W drugiej połowie wynik ustalił Mario Pasalić.
Po zwycięstwie Atalanta wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli. "La Dea" wyprzedziła piątą Bolognę, która już rozegrała 38 meczów w tym sezonie ligowym.
Tym samym wiadomo, że zespół Gasperiniego nie spadnie poniżej piątej lokaty. Włosi nie dostaną dodatkowego miejsca w Lidze Mistrzów, a AS Roma zagra jedynie w Lidze Europy.
Adam Kłos26 May · 20:42