Atletico bliżej półfinału LM! Borussia sama się pogrążyła [WIDEO]

Atletico Madryt wykonało krok w kierunku awansu do półfinału Ligi Mistrzów. "Los Colchoneros" na własnym meczu pokonali Borussię Dortmund 2:1.
Atletico objęło prowadzenie już w 5. minucie. Dortmundczycy właściwie podarowali rywalom bramkę, popełniając błąd przy rozegraniu akcji od własnej bramki. Ian Maatsen nie zrozumiał się z partnerami, Rodrigo De Paul przejął piłkę i z zimną krwią wykończył akcję.
Podopieczni Diego Simeone chcieli szybko podwyższyć prowadzenie. Gregor Kobel zanotował skuteczne interwencje przy strzałach Axela Witsela i Samuela Lino. W 20. minucie Jose Maria Gimenez odnalazł się w polu karnym BVB przy rzucie rożnym. Środkowy obrońca główkował nad poprzeczką.
W kolejnym fragmencie meczu doszło do zaostrzenia gry. W krótkim odstępie czasu żółte kartki obejrzeli Emre Can, Samuel Lino i Marcos Llorente.
W 32. minucie podopieczni Edina Terzicia znów pogubili się przy wyprowadzeniu piłki. Ta trafiła pod nogi Antoine'a Griezmanna, który dostrzegł niekrytego Samuela Lino. Brazylijczyk płaskim strzałem pokonał Kobela.
Borussia w końcu ruszyła aktywniej do ataku. Karim Adeyemi został zablokowany, a Jan Oblak poradził sobie z uderzeniem Marcela Sabitzera. Do przerwy "Rojiblancos" zasłużenie prowadzili 1:0.
Przed startem drugiej połowy Terzić dokonał jednej roszady. Julian Brandt zmienił Felixa Nmechę, który rozegrał przeciętne spotkanie.
W 48. minucie Oblak interweniował po strzale Sabitzera. Bramkarz wykazał się też refleksem przy akcji Niclasa Fuellkruga. W 56. minucie Brandt został zablokowany.
Borussia wyczuła swój moment i próbowała zdobyć bramkę kontaktową. Oblak musiał zachować czujność po zagraniu Adeyemiego.
Simeone zareagował na słabszy początek drugiej połowy, przeprowadzając defensywną zmianę. Miejsce Alvaro Moraty zajął Pablo Barrios.
W 81. minucie wicemistrzowie Niemiec złapali kontakt. Sebastien Haller odnalazł się w polu karnym i płaskim strzałem zaskoczył Oblaka.
Borussia była o włos od doprowadzenia do remisu. W 87. minucie Jamie Bynoe-Gittens trafił w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry obramowanie bramki obił Brandt po centrze z prawego skrzydła.
Ostatecznie Atletico wygrało 2:1. Losy awansu rozstrzygną się w przyszły wtorek. Rewanż odbędzie się na Signal Iduna Park.
Adam Kłos10 Apr · 22:55