Atletico wykłada 40 mln euro. Transfer dogadany
Kang-in Lee zostanie nowym zawodnikiem Atletico. Ruben Uria poinformował, że Madrytczycy doszli do pełnego porozumienia z PSG.
Ofensywny pomocnik latem 2023 roku trafił na Parc des Princes. W barwach Paryżan rozegrał 124 spotkania, notując 16 goli i 16 asyst.
Koreańczyk nie odgrywał kluczowej roli w układance Luisa Enrique. W poprzednim sezonie spędził na murawie 1843 minuty. W większości ważnych meczów lądował na ławce.
Od wielu tygodni informowano, że 25-latek jest celem transferowym Atletico. "Los Colchoneros" potrzebują wzmocnień w ofensywie po odejściu Antoine'a Griezmanna.
Ruben Uria przekazał, że "Atleti" uzgodniło z PSG warunki transferu Lee. "Rojiblancos" zapłacą 35 mln euro kwoty stałej i 5 mln euro w bonusach. Piłkarz podpisze pięcioletni kontrakt.
Atletico rozpocznie nowy sezon 16 sierpnia. W pierwszej kolejce ligowej podejmie Malagę.