Atletico zdecydowało ws. Alvareza! Jasne stanowisko nt. transferu

Atletico zdecydowało ws. Alvareza! Jasne stanowisko nt. transferu
IMAGO / pressfocus
Julian Alvarez po poniedziałkowym meczu reprezentacji Argentyny publicznie ogłosił chęć odejścia z Atletico Madryt. Jak donosi Marca, "Rojiblancos" nie zamierzają jednak sprzedawać snajpera do FC Barcelony.
Napastnik budzi ogromne zainteresowanie w letnim okienku transferowym. Oficjalną ofertę w wysokości 150 milionów euro złożył już za tego piłkarza Real Madryt.
Dalsza część tekstu pod wideo
Propozycja "Królewskich" została jednak odrzucona. Według medialnych doniesień sam Alvarez naciska na przenosiny do FC Barcelony.
- Chcę odejść, najlepszym rozwiązaniem dla mnie jest transfer. Chcę spełnić swoje marzenie - powiedział po meczu Argentyny z Austrią.
Według Marki Atletico nie zamierza się jednak zgadzać na transfer napastnika do Barcelony. "Rojiblancos" nie chcą wzmacniać ligowego rywala i obawiają się reakcji kibiców na taką transakcję.
Klub z Madrytu wolałby sprzedać Alvareza do Arsenalu lub PSG. To kluby o zdecydowanie większych możliwościach finansowych od "Barcy", które mogłyby włączyć do transakcji topowych piłkarzy, choćby Viktora Gyokeresa.
Alvarez w sezonie 2025/2026 rozegrał 49 oficjalnych spotkań w Atletico. W tym czasie zdobył 20 bramek i zaliczył dziewięć asyst. Transfermarkt wycenia go na 100 milionów euro.
Maciej - Pietrasik
Maciej PietrasikDzisiaj · 17:35
Źródło: Marca

Przeczytaj również