Awans Dundalk FC po rzutach karnych, Biliński na ławce

uefa.com
Zawodnicy Dundalk FC pokonali w serii rzutów karnych Riga FC 5:4 w rewanżowym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.
Na Skonto stadion w Rydze piłkarze obu klubów, podobnie jak w pierwszym spotkaniu rozegranym w ubiegłym tygodniu, nie zdołali strzelić żadnego gola, dlatego też potrzebna była dogrywka. Przez kolejne 30 minut również żadna ze stron nie objęła prowadzenia.
W 111. minucie sędzia Dimitar Meckarovski ukarał Herdiego Prenga drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, przez co gospodarze grali w osłabieniu.
Dodatkowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia, dlatego zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych. W egzekwowaniu jedenastek lepsi okazali się zawodnicy Vinny'ego Perth'a, którzy wygrali 5:4.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych mistrza Litwy przesiedział Polak, Kamil Biliński, który występuje w tym zespole od 2018 roku.
W 2. rundzie eliminacji zmierzy się z Karabachem Agdam, który w dwumeczu pokonał Partizani Tirana.