Awans Górnika Zabrze w Pucharze Polski. Zwycięstwo nad Radomiakiem Radom, kolejne minuty Lukasa Podolskiego

Marcin Bulanda/Pressfocus
Górnik Zabrze odniósł zwycięstwo w I rundzie Pucharu Polski. Lukas Podolski i spółka wygrali z Radomiakiem Radom 2:0.
W pierwszym fragmencie spotkania najaktywniejszym piłkarzem na boisku był Vamara Sanogo. W 14. minucie napastnik dobrze wyszedł na pozycję, ale zdołał jedynie wywalczyć rzut rożny. Po kwadransie znów spróbował zaskoczyć golkipera Radomiaka, tym razem strzałem z dystansu. Mateusz Kochalski poradził sobie z uderzeniem 26-latka.
Wynik meczu w 39. minucie otworzył David Toshevski. Macedończyk wykorzystał błędy w obronie Radomiaka. Było to jego debiutanckie trafienie w zespole z Zabrza.
Lukas Podolski zaczął spotkanie na ławce rezerwowych. Mistrz świata z 2014 roku pojawił się na murawie w 46. minucie, zmieniając strzelca gola.
W 80. minucie zabrzanie podwyższyli prowadzenie. Do siatki trafił niezawodny Jesus Jimenez. Był to szósty gol Hiszpana w siedmiu ostatnich spotkaniach Górnika.
Więcej trafień w tym spotkaniu już nie oglądaliśmy. Podopieczni Jana Urbana wygrali 2:0.
Adam Kłos22 Sep 2021 · 16:30