Awans Polski w rankingu FIFA. Wygrane baraże pomogły, jest też zmiana na podium

Awans Polski w rankingu FIFA. Wygrane baraże pomogły, jest też zmiana na podium
Pawel Andrachiewicz / pressfocus
Reprezentacja Polski zanotowała awans w rankingu FIFA. Biało-czerwoni wyprzedzili dwie drużyny.
Najnowszy, opublikowany 4 kwietnia ranking FIFA, uwzględnia wyniki marcowych meczów reprezentacyjnych. Polska 21 marca ograła 5:1 Estonię, a 26 marca zremisowała 0:0 z Walią, wygrywając z nią po rzutach karnych i awansując tym samym na EURO 2024.
Dalsza część tekstu pod wideo
Te wyniki pomogły biało-czerwonym awansować w rankingu. Dziś Polska znajduje się w nim na 28. miejscu - o dwie pozycje wyżej niż w poprzednim zestawieniu.
Co ciekawe, Polacy wyprzedzili ostatnich rywali, Walijczyków, a także kadrę Nigerii. Są też o włos od 26. Węgier i 27. Szwecji - strata do 25. Austrii, grupowego rywala na EURO, jest już większa.
Za plecami Polski, poza Walią i Nigerią, są m.in. Ekwador, Peru i Serbia. Niżej uplasowały się też ekipy Szkocji, Turcji czy Rumunii, które także zagrają na mistrzostwach Europy.
ranking fifa 04.04.24
fifa
Na czele rankingu nie ma zmian. Prowadzi Argentyna, która wyprzedza Francję. Nastąpiła jednak zmiana na trzeciej pozycji - Belgia zamieniła się miejscami z Anglią. Dziesiątkę uzupełniają: Brazylia, Portugalia, Holandia, Hiszpania, Włochy i Chorwacja. Z Francją i Holandią biało-czerwoni zmierzą się na EURO.
ranking fifa 04.04.24 2
fifa
Redakcja meczyki.pl
Tomasz Bratkowski04 Apr · 11:55
Źródło: FIFA

Przeczytaj również