AZ Alkmaar wygrał piekielnie ważny mecz. Oto sytuacja w grupie Legii Warszawa

Ververidis Vasilis/Shutterstock
AZ Alkmaar pokonał Zrinjski Mostar 1:0 (0:0). Tym samym Legia Warszawa, aby zachować spokój, nie może pozwolić sobie na porażkę z Aston Villą.
Holendrzy byli stroną zdecydowanie przeważającą w czwartkowym spotkaniu. Długo jednak nie mogli przebić się przed defensywę gości, co wynikało między innymi z dobrej postawy bramkarza. Jeszcze w pierwszej połowie Marko Marić zaliczył dwie bardzo ważne interwencje.
Po zmianie stron AZ Alkmaar nadal jednak atakował, co ostatecznie przyniosło oczekiwany skutek. Stan rywalizacji otworzył Vangelis Pavlidis, który w 59. minucie wykorzystał rzut karny. Zrinjski Mostar odpowiedzieć nie zdołał, bo tez nie miał jak. Przyjezdni oddali zaledwie jeden strzał, który był niecelny.
Zwycięstwo Holendrów sprawiło, że umocnili się oni na trzecim miejscu w Grupie E Ligi Konferencji. Tym samym zespól ten nadal ma matematyczne szanse na awans do kolejnej rundy. Wszystko może się jednak zmienić po starciu Legii z Aston Villą.
Warunek jest prosty - jeśli Anglicy i Polacy podzielą się punktami, to te dwa zespoły zagrają w fazie pucharowej. Jeśli jednak klub z Ekstraklasy przegrałby na Villa Park, wówczas kwestia awansu rozstrzygnie się w ostatnim starciu z AZ Alkmaar.