Barcelona zwyciężyła, choć straciła Messiego. Sześć goli na Camp Nou

kivnl / shutterstock.com
FC Barcelona pokonała u siebie Sevillę FC (2:0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 9. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Camp Nou prowadzenie gospodarzom już po dwóch minutach gry zapewnił Philippe Coutinho. Brazylijczyk wykorzystał świetne zagranie w pole karne od Leo Messiego i nie dał szans golkiperowi rywali precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę.
Jedenaście minut później "Duma Katalonii" wyprowadziła popisowy kontratak, który wykończył skutecznym uderzeniem zza linii pola karnego Messi. Argentyńczyk niespełna kwadrans później musiał jednak opuścić boisko z powodu urazu łokcia.
Osiemnaście minut po zmianie stron podwyższył z rzutu karnego Urugwajczyk Luis Suarez. Dziesięć minut przed końcem Pablo Sarabia zdobył gola dla gości, ale minutę przed finiszem regulaminowego czasu gry skutecznie odpowiedział Chorwat Ivan Rakitic, pieczętując okazały sukces obrońców tytułu. W doliczonym czasie gry rozmiary przegranej przyjezdnych zmniejszył jeszcze tylko Kolumbijczyk Luis Muriel.
Podopieczni Ernesto Valverde dzięki piątej wygranej w sezonie odzyskali pozycję lidera tabeli. Zespół z Andaluzji doznał natomiast trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na trzecią lokatę w klasyfikacji.