Bartosz Białek może odejść z Wolfsburga. Zainteresowane są trzy niemieckie kluby

Bartosz Białek może odejść z Wolfsburga. Zainteresowane są trzy niemieckie kluby
Adam Starszyński / Press Focus
Bartosz Białek może zmienić klub przed kolejnym sezonem. Polskim napastnikiem interesują się trzy niemieckie kluby.
Białek trafił do Wolfsburga w sierpniu 2020 roku. Niemiecki klub kupił go wtedy z Zagłębia Lubin za 5 mln euro.
Dalsza część tekstu pod wideo
W sezonie 2020/21 młody napastnik strzelił dwa gole w Bundeslidze. Tuż przed zakończeniem rozgrywek zerwał więzadła krzyżowe, które wykluczyły go z gry na kilka miesięcy. Na boisko wrócił dopiero na początku tego roku.
Białek w bieżących rozgrywkach rozegrał w sumie osiem meczów, ale tylko raz od początku. Najczęściej na boisko wchodził w końcówkach spotkań.
Nie brakuje głosów, że 20-latek powinien poszukać klubu, w którym miałby większe szansę na regularną grę. Niewykluczone, że dojdzie do tego przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.
- Doszły mnie słuchy, że zaczyna się jakiś ruch wokół Bartka Białka. Wolfsburg może go oddać na wypożyczenie na nowy sezon. Wstępne zainteresowanie mają zgłaszać Schalke, Hannover i Norymberga - napisał Tomasz Urban, komentator Viaplay i nasz współpracownik, którego teksty na Meczyki.pl znajdziecie TUTAJ.
Wszystkie z wymienionych klubów obecnie grają w 2. Bundeslidze. Schalke jest na dobrej drodze do powrotu do elity, bo na pięć kolejek przed końcem prowadzi w tabeli. Szansę na awans ma też piąta Norymberga. Hannover jest czternasty.

Przeczytaj również