Bayer jeszcze bez mistrzostwa! Przepiękny gol gracza Bayernu [WIDEO]

Bayern Monachium jeszcze utrzymał matematyczne szanse na mistrzostwo Niemiec. "Die Roten" wygrali 2:0 z FC Koeln, a ozdobą meczu był gol Raphaela Guerreiro.
Przed startem kolejki Bayern tracił do liderującego Bayeru Leverkusen aż 16 punktów. Ewentualne potknięcie Bawarczyków oraz później Stuttgartu sprawiłoby, że ekipa Xabiego Alonso zostałaby mistrzem przed rozegraniem swojego meczu.
Niewiele brakowało, aby podopieczni Thomasa Tuchela musieli szybko odrabiać straty. W 9. minucie Faride Alidou odnalazł się w polu karnym, po czym posłał piłkę obok słupka. Niecelnie uderzył też Florian Kainz.
W końcu do ataku ruszyli gospodarze. Marvin Schwabe nie dał się zaskoczyć Mathysowi Telowi. Bramkarz z Kolonii nie musiał nawet interweniować po niezbyt precyzyjnym zagraniu Thomasa Muellera.
W 20. minucie Sven Ulreich uratował swój zespół. Bramkarz znakomicie powstrzymał Sargisa Adamyana. Następnie Harry Kane kapitalnym podaniem obsłużył Raphaela Guerreiro. Portugalczyk nie zdołał wygrać pojedynku ze Schwabe.
Następnie sam Kane mógł wpisać się na listę strzelców. Lider ofensywy "Die Roten" trafił tylko w słupek. Pod koniec pierwszej połowy obramowanie bramki obił Mathys Tel. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Na początku drugiej części spotkania Kingsley Coman doznał kontuzji. Jamal Musiala musiał zmienić reprezentanta Francji. Tuż po wejściu na boisko ofensywny pomocnik oddał niecelny strzał.
W 65. minucie Bayern objął prowadzenie. Joshua Kimmich krótko rozegrał rzut rożny, podając do Guerreiro. Portugalczyk przyjął piłkę, po czym oddał spektakularny strzał lewą nogą.
W końcówce monachijczycy mogli stracić wypracowaną przewagę. Ulreich popisał się udaną interwencję, powstrzymując Steffena Tigesa. W 93. minucie zespół Tuchela wyprowadził jednak decydujący cios. Wynik meczu ustalił Thomas Mueller, wykorzystując błąd Luki Waldschmidta.
Bayern wygrał 2:0 i obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli. Strata do liderującego Bayeru wynosi 13 punktów. "Aptekarze" zostaną mistrzami Niemiec, jeśli w niedzielę wygrają z Werderem Brema.
Adam Kłos13 Apr · 17:24