Bayer Leverkusen o krok od mistrzostwa Niemiec! "Aptekarzom" brakuje już tylko jednego zwycięstwa [WIDEO]

Bayer o krok od mistrzostwa Niemiec! "Aptekarzom" brakuje już tylko jednego zwycięstwa [WIDEO]
Bayer Leverkusen jest coraz bliżej triumfu w Bundeslidze. Tym razem podopieczni Xabiego Alonso wygrali 1:0 z Unionem Berlin. Ekipa z BayAreny jest o krok od pierwszego mistrzostwa Niemiec w swojej historii.
Bayer chciał dziś wykonać kolejny krok w kierunku tytułu. Przed startem kolejki "Aptekarze" mieli 13 punktów przewagi nad drugim Bayernem Monachium.
Ekipa Alonso już w 3. minucie rywalizacji z Unionem mogła objąć prowadzenie. Borja Iglesias odnalazł się w polu karnym, po czym uderzył obok słupka. W 11. minucie Frederik Ronnow został bohaterem gospodarzy. Bramkarz kapitalnie obronił strzał Alejandro Grimaldo z rzutu wolnego. Po chwili Hiszpan zgłosił problemy zdrowotne, ale po krótkiej przerwie zdołał wrócić do gry.
Następnie zawodnicy Leverkusen znów sprawdzili czujność Ronnowa. Golkiper odbił piłkę po próbie Iglesiasa. W 28. minucie Nathan Tella zagrał do Grimaldo, który nie wykorzystał dogodnej sytuacji.
Union sporadycznie gościł pod bramką Lukasa Hradecky'ego. W 36. minucie Christopher Trimmel podał do Robina Gosensa, który posłał piłkę obok słupka. Po chwili w polu karnym Bayeru pomylił się Yorbe Vertessen.
W doliczonym czasie pierwszej połowy Gosens wyleciał z boiska. Wahadłowy Unionu obejrzał dwie żółte kartki, przez co musiał udać się do szatni.
Chwilę później na boisku doszło do sporego zamieszania. Odilon Kossounou trafił do siatki, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. W tej samej akcji ręką zagrał jednak Christopher Trimmel. Po długiej analizie VAR sędzia podyktował rzut karny dla gości. Florian Wirtz pewnie wykorzystał jedenastkę.
Po zmianie stron Bayer próbował podwyższyć prowadzenie. W 52. minucie Tella został zablokowany, a Ronnow w pięknym stylu zatrzymał Adliego.
Gra toczyła się głównie na połowie berlińczyków. Osłabiony Union nie był w stanie powalczyć choćby o jeden punkt. Jedynie w 81. minucie Diogo Leite nie zdołał oddać celnego strzału po dograniu Josipa Juranovicia.
Bayer wygrał 1:0 i umocnił się na fotelu lidera Bundesligi. W międzyczasie Bayern Monachium przegrał z Heidenheim 2:3. "Aptekarze" wyprzedzają Bawarczyków o 16 punktów.
Już w następnej kolejce Bayer może zapewnić sobie mistrzostwo. Ewentualne zwycięstwo z Werderem Brema przypieczętuje detronizację Bayernu.
Adam Kłos06 Apr · 17:32